Kuchynská linka v 3D vizualizácii

Nezaradené

Kuchyňa je miestom, kde sa väčšinou zdržiavajú ženy a muži toto miesto nenávidia. Lenže čo ak príde rad na zariaďovanie a navrhovanie novej kuchyne? Presnejšie máme na mysli grafický návrh kuchynskej linky. Samozrejme nemáme v pláne vyradiť ženy, ale muži predsa len radšej projektujú.

kuchyna-3d-program

Ak si chcete sami navrhnúť svoju kuchynskú linku ale neviete kresliť proporčne, teda v 3D, nezúfajte. Existuje veľmi šikovný program, ktorý si zadarmo môžete stiahnuť na internete. Po jeho stiahnutí si ho nainštalujete a nezabudnite si vytvoriť ikonku na ploche, aby ste s ním mohli rýchlejšie pracovať a nemuseli ste ho neustále vyhľadávať. Teraz môžete začať s takýmto programom pracovať. Zväčša sa púšťa program na 3D vizualizáciu dvojklikom na ikonu a potvrdením na áno na obrazovke.

Základom každej obdobnej 3D vizualizácie je vytvorenie miestnosti, teda obvodové čiary s rozmermi vašej kuchyne. Vsadíte dvere a okná, ktoré musíte zohľadniť pri projektovaní kuchynskej linky. Taktiež musíte dbať na správne umiestnenie výklenkov, ak vo vašej kuchyni také máte a môžete si zvoliť aj vhodné tapety na steny. To je dobré, aby ste v konečnom dôsledku videli ako bude vaša kuchyňa vyzerať po dokončení, so všetkým, čo k nej patrí. Po nastavení rozmerov miestnosti v návrhu kuchyne, sa štvorčekový papier upraví do veľkosti vašej kuchyne. Ak máte spojenú obývačku s kuchyňou a chcete ich oddeliť, zadajte rozmery oboch miestností a zadajte hrúbku deliacej steny. Každopádne teraz v tomto programe môžete začať umiestňovať spotrebiče, drez a tiež zvyšok kuchynskej linky podľa predstáv. Musíte si dať pozor na umiestnenie elektrických spotrebičov, aby ste ich mali kam zapojiť a rovnako je to aj s vodou, teda je dôležité aby kuchynský drez a umývačka riadu boli blízko vody, doslova. Ak máte bielu elektroniku a vodu vybavené, umiestnené, môžete začať umiestňovať skrinky. Odporúčame začať od dolných, ku ktorým doplníte horné podľa toho, ako sa vám bude nad tým niečo hodiť. Môžete si v programe prehadzovať farby, typy, povrchové štruktúry. To platí aj pri vrchnej pracovnej doske. V takomto programe je aj veľký výber obkladov, ktoré môžete použiť napríklad na zlepšenie vizuálnej stránky vašej kuchyne, priamo za kuchynskú linku. Skrátka možností, ktoré budete chcieť vyskúšať je neuveriteľne veľa a to sme ešte nespomenuli svetlá a lampy.

Kuchyňa je zdrojom kvalitnej potravy, štedré zásoby symbolizujú zdravie, šťastie a rodinnú pohodu a ak sa pridá aj radosť z varenia, šťastie sa násobí. Väčšina z nás pozná stolovanie v kuchyni, alebo v obývačke, málokto jedáva v jedálni, ale vo všetkých miestnostiach a najmä v kuchyni by mala panovať príjemná atmosféra. Práve túto atmosféru dotvárajú hlavné časti kuchyne a príjemná, ale zároveň praktická kuchynská linka. Neváhajte si vytvoriť svoj sen vo vyššie uvedenom programe a tešte sa z novo nadobudnutej radosti z varenia vo vašej novej kuchyni.